Pojawił się kolejny artukuł na www.archimania.pl “110m2 wnętrz klasycznych w Gdańsku”.

Tym razem zamawiający projekt inwestor wyraźnie określił styl wnętrz swojego domu – klasyka. Ale, jak każdy pewien projektant wie – to najbardziej obszerny temat, do „worka” o nazwie „wnętrze klasyczne” można wrzucić wiele. Dlatego autor projektu, wytyczył konkretny kierunek działania. Największy nacisk na klasyczność form został nałożony w pomieszczeniach, które przez inwestora zostały określone jako dla niego najistotniejsze: salon oraz kuchnia.

Cały artykuł tutaj!

Nasz kolejny artykuł na stronie www.archimania.pl “Odważne kolory we wnętrzu w Gdyni”.

Upodobanie do kontrastu i koloru właścicieli dwupoziomowego mieszkania w Gdyni, jest mocno uwidocznione w realizowanych wnętrzach. Warto zauważyć, że nawet sypialnia im się nie oparła. Kolory pełnią funkcję, dzielą przestrzeń mieszkania na strefy. „Wijące” się po suficie i ścianach pasy w kolorze pomarańczowym i amarantowym, wyznaczają ścieżki komunikacyjne w całym mieszkaniu i zapraszająco wprowadzają do wspólnej przestrzeni pokoju dziennego.

Na stronie www.archimania.pl ukazał się nowy artykuł “Projekt wnętrza w Starogardzie Gdańskim”.

Nie jest to najnowszy projekt STUDIO del arte, ale z uwagi na niedawny kontakt z Klientami, którzy jednogłośnie stwierdzili, że nadal ich dom jest piękny i nic by w nim nie zmieniali, wracamy do tematu  współpracy STUDIO del arte z parą młodych, przedsiębiorczych ludzi.

Pojawił się kolejny artukuł na www.archimania.pl “Mieszkanie dla singla – pamiątka z podróży”.

Wydawałoby się prosta sprawa – mieszkanie dla singla, podróżującego po świecie, a mimo to praca nad tym projektem była długa, bo wymagania klienta konkretne i wszystko krojone niemal na miarę. W tym mieszkaniu wszystko dosłownie ma swoje miejsce, a meble projektowane były pod wymiary konkretnego wyposażenia i dla całkowitej wygody inwestora.

Nasz drugi artukuł na www.archimania.pl “Wnętrza inspirowane Wenecją”.

Współpraca z młodą parą podróżników i właścicieli biura podróży jednocześnie, zaczęła się dość ciężko, bo każde z nich miało inny pomysł na wnętrze nowego mieszkania. Długo zajęło znalezienie wspólnego mianownika. Okazała się nim Wenecja. A zaczęło się od pomysłu na fototapetę na ścianie, która była jednym ze wspólnych marzeń właścicieli mieszkania. Ten wybór pociągnął za sobą cały proces projektowy barwnego wnętrza z weneckimi motywami i detalami.

 

Cały artykuł tutaj!

Nasz pierwszy artukuł na www.archimania.pl “Ciepłe wnętrze apartamentu w Sopocie”.

Przedstawiliśmy na łamach portalu Archimania naszą jedną z ostatnich realizacji. Dumni jesteśmy z tej realizacji, bo zajmowaliśmy się nią od zera, oddaliśmy Klientce gotowy produkt po 4 miesiącach pracy. Klientka na stałe przebywająca w Japonii właśnie z takim zamysłem wybrała nasze studio. Przejęliśmy pełna inicjatywę w działaniach, ale pomysł kolorystyczny i wiodące materiały to wytyczna Klientki, która właśnie w takich barwach i materiałach czuje się najlepiej. Efekt i dla nas i dla Klientki okazał się wielce zadowalający a dowodem tego są wspaniałe rekomendacje wystawione przez Klientkę.

 

Czytaj artykuł tutaj!

Trzeci artukuł na www.trojmiasto.pl “Alternatywne sposoby dzielenia przestrzeni”.

 

Czytaj artykuł tutaj!

Nasz kolejny artukuł na www.trojmiasto.pl “Wykorzystuj kontrasty”.

 

Czytaj artykuł tutaj!

Nasz pierwszy artukuł na www.trojmiasto.pl “Kiedy nieurządzona przestrzeń drażni domowników”.

 

Czytaj artykuł tutaj!

Ornamentyka wraca do łask –

Rozmowa z Justyną Kalinowską, architektem i dekoratorem wnętrz – wywiad dla gazety Giełda Nieruchomości Pomorze

OrnamentykaOstatnio głośno jest o szablonach do dekoracji wnętrz, próżno jednak szukać ich w ofertach architektów i dekoratorów wnętrz. Czy poleciłaby Pani szablony osobom, które samodzielnie chciałyby poeksperymentować z wnętrzem mieszkania?
Mimo wszystko nie polecałabym samodzielnego dekorowania ścian, trzeba bowiem umiejętnie dobrać zarówno wielkość jak i rodzaj wzoru do danego wnętrza. Wydaje mi się, że kiepskim pomysłem jest wykonywanie ornamentów malowanych samemu, z tego powodu, że technologicznie nie jest to wcale takie proste, łatwo przy ich stosowaniu o zacieki czy różne dodatkowe niepożądane skutki uboczne, dlatego lepiej zaczerpnąć rady specjalisty. Podstawową i najważniejszą sprawą jest dobranie wielkości elementu dekoracyjnego czy też wzoru do danego pomieszczenia, bo albo ten element jest wiodący, zatem jest duży, dominuje w danej przestrzeni, albo stosowany jest w niewielkim wymiarze jako tylko drobny akcent, nie skupiający mocno wzroku, jest dopełnieniem do zastosowanej dekoracji ściennej. Warto poważnie się zastanowić przed podjęciem decyzji o zmianie wizerunku naszego wnętrza w tym kierunku.
A jeśli nie szablony – to co? Co mogłaby Pani polecić bardziej wymagającym?
Współcześnie naprawdę wiele można zrobić. Istnieje bardzo dużo firm, które produkują najróżniejsze materiały do dekoracji ściennej – istnieją sprawdzone firmy i polskie, i zagraniczne, oferujące wiele ciekawych elementów na ścianę, efektów, takich jak rodzaj imitacji tkaniny (zamsz, welur itp.), imitacji kamienia surowego czy wypolerowanego, starego, zniszczonego tynku i tak zwane przecierki – wybór jest ogromny. Ale jest też wiele nietypowych powłok na ściany, które dają bardzo ciekawy efekt. To już zabawa dla architekta, bo na tym trzeba się znać, umiejętnie dobrać do pozostałego wyposażenia pomieszczenia, trzeba też znaleźć firmę, która jest w stanie coś takiego położyć na ścianie.
Jak wyglądają takie powłoki?

 

Czytaj wywiad tutaj!

Pierwszy występ arch. Justyny Kalinowskiej w Dzień dobry TVN, w którym porusza temat znaczenia doboru charakteru pościeli w projektowaniu nowoczesnej sypialni.

 

Oglądaj film tutaj!

Stylowe wnętrza

Rozmowa z Justyną Kalinowską, architektem i dekoratorem wnętrz – wywiad dla gazety Giełda Nieruchomości Pomorze

Stylowe wnętrza

  1. Czym jest styl we wnętrzach? Jakie wnętrze możemy dziś nazwać stylowym?
  2. Czy do stylów związanych z dawnymi epokami historycznymi często się dziś powraca?
  3. Jak wyglądają takie powłoki?
  4. Czy my, Polacy, mamy na ogół wyczucie stylu?
  5. Czy mamy swoje ulubione style? Czy istnieją współcześnie style bardziej i mniej popularne?
  6. Czy cenimy stylowe ekstrema? Wolimy minimalizm i ultranowoczesność czy dekoracyjny romantyzm lub barok?
  7. Czy są elementy, które najsilniej stanowią o stylu danego wnętrza?
  8. A czy istnieją takie rozwiązania, gdzie łączenie stylów wychodzi pomieszczeniu na dobre?
  9. Co mogłaby Pani poradzić tym, którzy chcieliby znaleźć w swoim wnętrzu własny styl?

 

 

 

Czytaj wywiad tutaj!

Artykuł do kwartalnika “design & HOME”, wydanie maj-lipiec 2011

Tapeta i fototapetaFototapety i tapety stosujemy w pomieszczeniach, w których jeszcze niedawno na pewno nie odważylibyśmy się użyć, czyli w tzw. pomieszczeniach mokrych – w kuchniach i łazienkach, specjalnie pokryte laminatem i często samoprzylepne, nie tylko nie sprawiają problemów przy naklejaniu na powierzchnię ściany jak i później w trakcie użytkowania charakteryzują się wysoką odpornością na zabrudzenia i uszkodzenia. To daje nam, architektom, coraz większą śmiałość w ich stosowaniu np. na meblach czy drzwiach, drzwi do szafy nie muszą być już nudne i zawsze takie same.Co więcej, możemy zamówić fototapetę z wykonanym przez nas zdjęciem. Dzięki temu mamy wspaniałe narzędzie w ręku do tworzenia zupełnie intymnych klimatów w projektowanych wnętrzach. Zdjęcie z niezapomnianej wycieczki naniesione w postaci fototapety na jedną ścianę może nam przypominać cudowne chwile jeszcze kilka kolejnych lat aż do następnej wycieczki naszego życia 🙂

 

Tapety i fototapety dla kwartalnika “design & Home”