Ciekawe rozwiązanie na ściany – panele dekoracyjne 3D

Jakiś czas temu na rynku pokazały się panele dekoracyjne z trzecim wymiarem wykonane z gipsu, początkowo były mało odporne na uszkodzenia, ale proces powleczenia ich warstwą włókniny spowodował, że ich odporność znacznie wzrosła. Właśnie jestem w trakcie realizacji mieszkania, w którym popełniłam dekorację ścian z użyciem paneli dekoracyjnych gipsowych 3D firmy Loft System. Już niedługo zdjęcia z realizacji. Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie dołożyła swoich trzech groszy, będą klejone na cienkiej zabudowie k-g i podświetlone liniowym światłem ledowym w pęknięciach lub podcięciach.

panel dekoracyjny gipsowy dekor 27 Loft System

 

panel dekoracyjny gipsowy dekor 27 Loft System_1

 

To zapowiedź realizacji – wizualizacja.

salon w mieszkaniu na Garnizonie

 

Wracając jednak do paneli ściennych. Jest już ich coraz więcej na rynku, coraz bogatsze wzornictwo, różnorodność wymiarów… Wraz z tym ewaluuje również materiał z jakiego są wykonane. Ostatnio otrzymałam ofertę z firmy Cameleo, której panele ścienne są wykonane jako wytłoczenia w błonach kokosowo – palmowych, czyli są nie tylko ciekawe ale również ekologiczne.

Idąc dalej, natknęłam się ostatnio również na blogu dekoracja.pl na kolejna propozycję panele z makulatury – “New Paperforms”

 

 

 

panele New Paperforms

Teraz całkowita nowość – filcowe panele ścienne od Anne Kyyro Quinn, całkowicie niesamowite, nie tylko ze względu na materiał, z którego został wykonany, ale przyznacie sami, że efekt wizualny jest niesamowity a na dodatek maja jeszcze jeden walor – wygłuszają!

panele ścienne filcowe

No, ale, żeby nie było, że pozostajemy tylko w materiałach lekkich, dla równowagi coś znacznie “mocniejszego” – panele betonowe.

 

panel ścienny betonowy

 

Podobno nie mniej trwałym od betonu i kamienia a może nawet trwalszym materiałem jest Corian, z niego tez “popełniono” panele ścienne. Efekt możecie podziwiać sami! Swietnie nadale się do warunków laboratoryjnych, wodnych, jest super odporny.

panele ścienne DuPont

A na koniec coś co łączy w sobie dekoracje i budowę ścianek w jednym, niezwykłe i innowacyjne na naszym polskim rynku panele dające niesłychaną możliwość nie tylko dekorowania, ale i dzielenia przestrzeni w sposób dyskretny i subtelny… Przedstawiam Państwu panele Almendra!

 

 

panele Almendra