Sposób na kuchnię za rozsądne pieniądze ;)

W dzisiejszych czasach niepewnych z jednej strony, gdzie prawie każdy z nas sięga po kredyt na zrealizowanie swoich planów mieszkalnych a z drugiej dynamicznych, mieszkanie, a nawet dom, nie zawsze traktowane są jako miejsce na stałe, nie zawsze chcemy przeznaczyć dużą sumę na realizację kuchni. Oczywiście część z nas biegnie do Ikei. Ale czy nie lepiej być posiadaczem indywidualnego rozwiązania i dodatkowo wykorzystującego każde, czasem tak cenne miejsce i pozakrywać nie zawsze efektowne sploty rur? Oczywiście najlepiej wtedy skorzystać z usług architekta wnętrz i sprawdzonego zakładu stolarskiego, ale efekt cieszy 😉

DSC_0218-kopia DSC_0804-kopia

Niejednokrotnie stanęłam przed takim zadaniem. Jest konkretna suma i trzeba się w niej zmieścić. I się udaje! Meble wykonywane z płyty meblowej, które dziś są coraz lepszej jakości, nie wyglądają jak “sztuczne”. Wzornictwo się zwiększyło i niektóre świetnie udają drewno. Dzięki indywidualnemu podejściu do zagadnienia można wykorzystać każde 10-15 cm.
Tworząc z płyty meblowej szafki o niestandardowym wymiarze nie dopłacamy, bo nie wiąże się to z zamówieniem frontów nietypowych.

DSC_0213-kopia

Taka realizacja daje nam też możliwość pochowania np. rur gazowych oczywiście zgodnie z przepisami, bądź niemożliwych do schowania otworów rewizyjnych lub innych nieprzewidzianych niespodzianek, jakie kryją stare mieszkania i nowe też ;), czasem mały zabieg, dobrze przemyślany technicznie uwalnia nas od tego typu “atrakcji”.

DSC_0207-kopia-1024x689


Dodając jakieś fajne światło, odpowiednio atrakcyjne uchwyty do szafek, fototapetę, kolor, szkło mamy kuchnię niepowtarzalną i w naszej stylistyce. Konieczne jest wkomponowanie wybranych przez siebie dodatków i kuchnia za rozsądne pieniądze gotowa!

Na koniec jedna uwaga, pamiętajmy, że do kuchni należy materiały wybierać z dużą uwagą, by w korzystaniu z kuchni nie przyniosły nam problemu np. tapeta lub fototapeta.

DSC_0817-kopia1-1024x689 DSC_0769-kopia-1024x689